مرکز فروش سیم و کابل
خانه / سیم و کابل / کابل شبکه – فروش عمده کابل شبکه با تخفیفات ویژه

کابل شبکه – فروش عمده کابل شبکه با تخفیفات ویژه

کابل شبکه برای فراهم کردن یک شبکه کامپیوتری مقادیر بسیادری لازم است ، از طریق این کابل می توان داده هارا از یک دستگاه به دستگاه دیگر انتقال داد.

کابل شبکه چیست ؟

همان طور که گفته شد برای انتقال داده از یک سیستم به سیستم دیگر که هر دو تحت شبکه هستند از کابل شبکه استفاده می کنند که فرایند انتقال داده فرایند کمی پیچیده و نیاز مند تخصص است.

مثلا ابتدا باید داده را کدگذازی کرد سپس دسته بندی شود و در نهایت مقصد آن داده مشخص شود. در حقیقیت کابل شبکه، واسطه ای است میان سیستم ها که تنها می تواند جریان ولتاژ الکتریکی را منتقل کند.

کابل شبکه گاهی به صورت کواکسیال و گاهی به صورت فیبر نوری طراحی و تولید می شود.
اما امروزه به دلیل غیر قابل انعطاف بودن و محدودیت هایی مانند اندازه از کابل کواکسیال استفاده نمی شود. .

کابل فیبر نوری به علت اینکه قیمت کابل فیر نوری بسیار بالاست و مقرون به صرفه نیست از این کابل هم استفاده نمی شود.

امروزه بهترین و به صرفه ترین کابل کابل شبکه دوزوج به هم تابیده می باشد. کابل شبکه در زبان انگلیسی به اترنت کابل یا لن کابل شناخته می شود

ساختمان کابل شبکه

کابل شبکه همان کابل تلفن است فقط به جای اینکه دو یا چهار رشته سیم در آن باشد هشت رشته سیم در آن قرار دارد و به همین دلیل است که سوکت کابل شبکه بزرگ تر از کابل تلفن است.

هشت رشته سیم کابل شبکه از رنگ های اصلی و فرعی تشکیل شده است که رنگ های عبارت اند از سبز، آبی، نارنجی و قهوه ای و رنگ های فرعی ترکیبی از رنگ های اصلی با رنگ سفید هستند مثل سفید سبز.

به این دلیل به آنها کابل شبکه زوج می گویند که یک رنگ اصلی و یک رنگ فرعی به هم پیچیده می شوند که معمولا رنگ اصلی را برای ارسال سیگنال و رنگ فرعی را برای دریافت سیگنال منفی در نظر می گیرند.

کابل شبکه - فروش عمده کابل شبکه با تخفیفات ویژه

انواع کابل شبکه از لحاظ استفاده

این کابل بر طبق سرعت و پهنای باند و همچنین خصوصیات الکترونیکی به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند که به هر دسته کت Cat بر گرفته از واژه کتگوری گفته می شود.
در Cat 1 سیم های تلفن قرار دارد.
در Cat 2 همان کابل تلفن است که دیتا هم به آن اضافه شده.

Cat 3 همان Cat 2 است که سرعت انتقال داده در آن ۱۰ MB بر ثانیه است و پهنای باند آن حداکثر ۱۶ MH. سرعت انتقال داده در Cat 5 بین ۱۰ تا ۱۰۰ MB است و پهنای باند آن حدود ۱۰۰ MH اما Cat 5 یک نوع دیگر هم دارد که به نام Cat 5e شناخته می شود، تفاوتی که Cat 5e دارد این است که در برابر نویز و اختلالات خطی مقاوم تر است که باعث می شود سرعت انتقال داده آن حدود ۱۰ برابر بیشتر شود نسبت به کابل Cat5.

درکابل شبکه Cat 6 سرعت انتقال داده به ۱۰۰۰ MB در ثانیه می رسد و پهنای باند آن ۲۵۰ MH است در نظر داشته باشید هر چه سیم بیشتری به کابل شبکه پیچیده شود میزان نویز آن کمتر شده و سرعت آن بیشتر می شود.
کابل Cat 6  نوع دیگری هم دارد که به کابل Cat 6a شناخته می شود تفاوتی که این کابل با Cat 6 دارد ین است که پهنای باند یا همان Clock Puls آن ۲ برابر افزایش پیدا کرده و به ۵۰۰ MH رسیده است.

آخرین و جدید ترین کابل شبکه کابل Cat 7 است که بیشترین سرعت انتقال داده و پهنای باند را به آن اختصاص که حدود ۱۰ هزار MB و ۶۰۰ MH است.
به طور کلی نامگذاری کابل شبکه به گونه ایی است که کابل هایی که جدید تولید شوند اگر متفاوت باشند با Cat های سری قبل جز دسته بندی جدیدی قرار می گیرند اما اگر تفاوت جزئی داشته باشند در همان دسته بندی قرار می گیرند فقط یک حرف یا ویژگی به آن اضافه می شود

 انواع کابل کواکسیال
 برندهای کابل کواکسیال در بازار
 خرید اینترنتی کابل کواکسیال
 خریدار کابل کواکسیال
 سیم و کابل مخابراتی
 فروش عمده کابل کواکسیال
 قیمت روز کابل کواکسیال متری 
 کابل کواکسیال باکیفیت
لیست قیمت کابل کواکسیال

فروش عمده کابل شبکه درجه یک از تامین کنندگان معتبر

تولید کننده های بسیاری در کشور هستند که عرضه انواع کابل های شبکه را بر عهده دارند. عرضه کابل شبکه عمده در انواع مختلف توسط شرکت های تولید کننده و سایت های آن ها، انجام می گیرد. انواع کابل شبکه CAT6، CAT5، CAT7 و… را از بهترین برند های ایرانی و خارجی در سراسر کشور تهیه کنید.

اما همه خریداران به این تولید کننده ها دسترسی ندارند و به دنبال مرکزی هستند که بتوانند خرید عمده کابل های شبکه را در انواع مختلف و در متراژ های مختلف، انجام دهند. این مجموعه سال هاست در زمینه فروش و عرضه کابل شبکه ایرانی و خارجی فعالیت می کند.

قیمت کابل شبکه – لیست قیمت کابل مخابراتی و شبکه

در این بخش قصد دارم نکاتی را درباره خرید کابل شبکه و اینکه چه کابل شبکه ایی بهتر و مناسب تر است و در نهایت قیمت کابل Cat 5 قیمت کابل Cat 6 و قیمت کابل Cat 7 را بیان کنم. قبل از هر چیز شما عزیزان می توانید با هاهنگی و مراجعه به بخش فروش از  لیست قیمت،قیمت کابل های دیگر را دریافت نمایید .

برای خرید کابل باید پارامتر های زیادی را مد نظر داشته باشید. وزن کابل نمی تواند معیار خوبی برای اصل بودن کابل باشد و به واسطه آن کابل شبکه خرید و همچنین قیمت کابل.
اگر قیمت کابل بالا باشد دلیل نمی شود که کابل شبکه اصلی است. رنگ سیم های کابل فقط جنبه شناسایی دارد.
تا جای امکان کابل را به یک متخصص بدهید تا سوکت زند اگر فرایند سوکت زنی اشتباه باشد در شبکه اختلال ایجاد می شود.

توجه : اگر کابل Cat 7 بخرید و از آن استفاده کنید دلیل نمی شود نهایت سرعت را در شبکه داشته باشید کابل یکی از تجهیزات شبکه است باید بقیه تجهیزات شبکه را هم فراهم کنید. برای خرید کابل شبکه باید به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید چون اعتبار و سابقه فروشگاه می تواند معیار مناسبی برای خرید کابل باشد. بدیهی است که قیمت کابل Cat 7 از قیمت کابل Cat 5 و از قیمت کابل Cat 6 بیشتر است.

 انواع کابل کواکسیال
 برندهای کابل کواکسیال در بازار
 خرید اینترنتی کابل کواکسیال
 خریدار کابل کواکسیال
 سیم و کابل مخابراتی
 فروش عمده کابل کواکسیال
 قیمت روز کابل کواکسیال متری 
 کابل کواکسیال باکیفیت
لیست قیمت کابل کواکسیال

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
شرکت بازرگانی LAKSIM
راه های ارتباطی با مدیرومشاوران فروش:
mobile icon شماره موبایل: 09120901697
mobile icon شماره موبایل: 09193455505
telegram icon کانال تلگرام: laksim98@
whatsapp icon واتس اپ: 09120901697
whatsapp icon واتس آپ : 09193455505
instagram icon اینستاگرام: laksim2020
email icon پست الکترونیکی: laksim2020@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید انواع کابل با هادی هوایی

خرید انواع کابل با هادی هوایی

کابل‌های هوایی بیشتر تولید کشور فرانسه هستند اما در ایران نیز شرکت‌های معتبری اقدام به تولید این محصولات کرده‌اند. شرکت بازرگانی سیم و کابل LAKSIMبا فروش بدون واسطه از درب کارخانه ، انواع کابل‌های هوایی گامی مهم در این صنعت برداشته است و نیاز مصرف کنندگان را برطرف کرده است.